Paweł Dutkiewicz: Nowy Trener, Nowa Era dla KPR Szczypiorno Kalisz

Trener Paweł Dutkiewicz

W Kaliszu, sercu polskiej piłki ręcznej, zawsze jest miejsce na nowe historie sukcesu. Dziś jesteśmy dumni mogąc przedstawić Państwu nowe. Trener Paweł Dutkiewicz zaczyna współpracę z KPR Szczypiorno Kalisz.

Trener Paweł Dutkiewicz przejmuje ster trenera po Łukaszu Kobusińskim, wzbudzając ogromne oczekiwania wśród zawodników KPR Szczypiorno Kalisz. Paweł Dutkiewicz zostaje także trenerem w renomowanej Skalmex Akademii w Nowych Skalmierzycach, co zapowiada fascynujący rozdział w jego rozwoju trenerskim.

Trener Paweł Dutkiewicz- poznajmy się bliżej

Zacznijmy od początku. Jego miłość do piłki ręcznej rozkwitła już w szkole podstawowej, a talent szybko zaowocował miejscem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. To tam Dutkiewicz doskonalił swoje umiejętności.

W 2007 roku Paweł trafił do klubu Ekstraklasowego As-Bau Śląsk Wrocław, gdzie stał się niekwestionowanym mistrzem rzutów karnych. Bez wątpienia, jego umiejętności przyciągnęły uwagę całego kraju, i to właśnie wtedy rozpoczęła się jego niezwykła kariera.

Następnie, Dutkiewicz przeszedł do nowopowstałego klubu KPR Szczypiorno Kalisz, gdzie nie tylko pełnił rolę kapitana. Co więcej, był także najskuteczniejszym strzelcem drużyny. W KPR Szczypiorno Kalisz spędził cztery niezapomniane sezony, zdobywając serca kibiców i uznanie ekspertów.

Kolejne przystanki w jego piłkarskiej odysei to pierwszoligowy klub ASPR Zawadzkie, KPR Ostrovia, oraz MKS Wieluń. To właśnie w barwach MKS Wieluń Dutkiewicz zdobył awans do pierwszej ligii i stał się królem strzelców. Tym samym zapewnił drużynie niebywałe 207 bramek w zaledwie 26 meczach.

W końcu, w 2018 roku Paweł wrócił w rodzinne strony do Gorzyc Wielkich. Tam razem z bratem zdecydował się założyć klub SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie. Tutaj, jako grający trener, kontynuował swoją piłkarską przygodę. Nie minęło wiele czasu, a drużyna SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie odniosła spektakularny sukces, zdobywając awans do pierwszej ligii.

Koniec kariery, ale czy na pewno?

Kariera zawodnika zakończyła się w 2021 roku, ale to był dopiero początek nowego rozdziału w życiu Pawła Dutkiewicza. Rozpoczął on karierę trenerską, kontynuując swoją pasję na innych polach. Zdobył doświadczenie i wiedzę, której teraz jest gotów użyć, aby przekształcić KPR Szczypiorno Kalisz w prawdziwą potęgę piłki ręcznej.

Paweł Dutkiewicz to nie tylko utalentowany zawodnik, ale także inspirujący lider i trener o niesamowitym potencjale. Jego przyjście do KPR Szczypiorno Kalisz to obietnica nowej ery dla klubu, która napełnia nas dumą i optymizmem. Razem z nim, jesteśmy gotowi na kolejne rozdziały tej pięknej piłkarskiej opowieści. Brawo, Paweł!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *