Festiwal Sportu Akademii Kaliskiej: Święto Sportu i Rywalizacji

Festiwal Sportu KPR Szczypiorno Kalisz i zawodnicy Energa MKS Kalisz

12 listopada br., Kalisz stał się świadkiem niezwykłego wydarzenia sportowego – “Festiwal Sportu” zorganizowanego przez Akademię Kaliską, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kaliszu oraz Miejski Klub Sportowy. Inauguracyjnym wydarzeniem tego festiwalu był emocjonujący mecz piłki ręcznej, który zgromadził entuzjastów sportu z całego regionu.

Festiwal Sportu Akademii Kaliskiej przyciągnął miłośników piłki ręcznej. Mecz piłki ręcznej, był otwarty dla wszystkich, którzy ukończyli 18 lat. Przyciągnął wielu chętnych do rywalizacji. Dwa zespoły, “Niebiescy” i “Biali”, stworzone specjalnie na tę okazję, stanęły do walki na parkiecie Areny Kalisz.

KPR Szczypiorno Kalisz Masters zaproszeni na Festiwal Sportu

Zacznijmy od przedstawienia drużyn. W drużynie “Niebieskich” znaleźli się Mikołaj Olejnik, Jakub Kubisiak, Artur Bronowski, Michał Kubisiak, Daniel Chudaś, Marcin Woźniak, Jakub Banasiak i Grzegorz Celek. Ich opiekunami byli Konrad Piltiowski i Gracjan Wróbel zawodnicy MKS Kalisz. Z kolei zespół “Białych” reprezentowali Robert Zagwojski, Andrzej Kurzyński, Rafał Lisiak, Marcin Lisiak, Stanisław Kubiak, Jarosław Łuczak, Bartosz Narczyński, Robert Cieślak i Paweł Ratajczyk, przy wsparciu trenerów Krzysztofa Szczeciny i Kamila Adamczyka.

Emocjonujące wydarzenie

Pierwsza połowa meczu była pełna zwrotów akcji, a prowadzenie kilkakrotnie przechodziło z rąk “Niebieskich” do “Białych” i odwrotnie. Bez wątpienia najważniejszą rolę odegrali Jakub Banasiak i Grzegorz Celek, którzy przyczynili się do wyniku. Niemniej Robert Cieślak zachwycił strzałami na bramkę rywali. Bramkarze, Robert Zagwojski i Mikołaj Olejnik, prezentowali doskonałą formę, broniąc niejedną trudną piłkę. Pierwsza połowa zakończyła się z remisem 13:13.

W drugiej części meczu emocje tylko rosły, a liczba bramek rosła w zawrotnym tempie. Zobaczyliśmy nie tylko twardą walkę, ale także piękne akcje ofensywne. Stanisław Kubiak zaprezentował się doskonale na kole. Natomiast, Marcin Lisiak zdobywał bramki ze skrzydła, a bracia Kubisiakowie pokazywali swoje umiejętności w grze. Mimo wszystko, żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi, a mecz zakończył się remisem 33:33.

Podsumowując, najwięcej bramek zdobyli Jakub Banasiak i Grzegorz Celek. Co więcej, Grzegorz Celek został uznany Najbardziej Wartościowym Graczem (MVP) meczu. To właśnie on otrzymał okolicznościowe trofeum ufundowane przez rektora Akademii Kaliskiej, prof. Andrzeja Wojtyłę, oraz dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu, Marka Stodolnego.

Podziękowania

Festiwal Sportu Akademii Kaliskiej, to wydarzenie, na które czekają wszyscy miłośnicy sportu w Kaliszu i okolicach. To nie tylko okazja do rywalizacji na boisku, ale także do wspólnego świętowania pasji do sportu i integracji społeczności. Dziękujemy za zaproszenie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *