Klub KPR Szczypiorno Kalisz Doceniony na Uroczystej Gali w Nowych Skalmierzycach

uroczysta inauguracja nowego sezonu kulturalnego połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej w Nowych Skalmierzycach

W dniu 14 października br. w Nowych Skalmierzycach odbyła się uroczysta inauguracja nowego sezonu kulturalnego. Była to także okazja do obchodów Dnia Edukacji Narodowej. To niezwykłe wydarzenie zgromadziło wiele osób, które na różne sposoby przyczyniły się do rozwoju kultury, edukacji, sportu i życia społecznego w tej malowniczej gminie. Jednymi z laureatów tegorocznych wyróżnień byli prezes i wiceprezes Klubu Piłki Ręcznej Szczypiorno Kalisz, Jarosław Łuczak i Stanisław Kubiak.

Klub KPR Szczypiorno Kalisz doceniony podczas uroczystości, która odbyła się w historycznym Starym Kinie w Nowych Skalmierzycach. To miejsce od lat jest świadkiem wielu ważnych wydarzeń kulturalnych i społecznych w gminie. Tym razem jednak atmosfera była wyjątkowa. Gościł tu nie tylko samorząd, ale także liczni przedstawiciele organizacji społecznych, kulturalnych oraz sportowych, które przez miniony rok aktywnie działały na terenie Nowych Skalmierzyc.

KPR Szczypiorno Kalisz doceniony podczas Gali

Gala rozpoczęła się od wręczenia nagród dla dyrektorów szkół i placówek edukacyjnych, nauczycieli oraz społeczników. To gest uznania dla tych, którzy wkładają ogromny trud i serce w rozwijanie wiedzy i umiejętności dzieci i młodzieży. Nagrody te są także dowodem na to, że rozwijanie edukacji i kultury ma ogromne znaczenie w rozwoju każdej społeczności.

Nagroda specjalna

W trakcie gali nie mogło zabraknąć momentu wręczenia nagrody specjalnej – statuetki Nepomucena. Jest to wyjątkowe wyróżnienie! Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce przyznaje je osobom, które wniosły szczególny wkład w rozwój kultury, działalności społecznej, oświaty i wychowania, sportu. Dzięki którym propagowana jest lokalna historia i i patriotyzm. To prestiżowe wyróżnienie, które świadczy o wyjątkowym zaangażowaniu i oddaniu dla swojej społeczności.

Cieszy nas, że wśród tegorocznych laureatów znaleźli się Jarosław Łuczak i Stanisław Kubiak, prezes i wiceprezes naszego klubu. To dowód na to, że sport to nie tylko rywalizacja na boisku, ale także zaangażowanie w życie społeczności i jej rozwijanie. Dzięki pracy tych dwóch wyjątkowych osób, klub piłki ręcznej stał się nie tylko miejscem rywalizacji. Co ważniejsze, stał się ważnym ośrodkiem kształtującym wartości młodych ludzi.

Nagrody wręczał Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Jerzy Łukasz Walczak. Podkreślił, jak ważne jest docenianie osób i organizacji, dzięki którym gmina może się rozwijać. Towarzyszyli mu przewodniczący Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Tadeusz Orzechowski, oraz kierownik Referatu Kultury, Sportu i Promocji Gminy, Aleksander Liebert.

To wyjątkowe wydarzenie było również okazją do podsumowania minionego roku i planowania przyszłości. Klub Piłki Ręcznej “Szczypiorno – Kalisz” ma wiele ambitnych planów na przyszłość. Chce rozwijać talenty sportowe oraz promować zdrowy styl życia wśród młodych ludzi.

Gratulacje

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Ich praca i zaangażowanie są nieocenione dla rozwoju naszej społeczności. Dziękujemy również burmistrzowi Jerzemu Łukaszowi Walczakowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej wyjątkowej gali. Jesteśmy pewni, że nowy sezon kulturalny w Nowych Skalmierzycach będzie pełen wspaniałych wydarzeń i osiągnięć.

Na koniec, warto pamiętać, że rozwijanie kultury, edukacji i sportu to inwestycja w przyszłość naszej społeczności. Dzięki pracy ludzi, którzy oddają serce dla swojej miejscowości, tworzymy lepsze jutro dla naszych dzieci i młodzieży. Brawo dla wszystkich laureatów i wyróżnionych!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *