Sukces Skalmex Akademii Nowe Skalmierzyce na Turnieju o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Opatówek

Sukces Skalmex Akademii,Turniej w Opatówku

Dzisiaj miasto Opatówek stało się areną zaciętej rywalizacji piłki ręcznej dzieci. To tutaj odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Opatówek, który przyciągnął pięć drużyn z regionu południowej Wielkopolski: Opatówek, Gołuchów, Gorzyce Wielkie, Nowe Skalmierzyce i Kalisz. Nie brakowało pasji, determinacji i sportowej rywalizacji wśród młodych zawodników. To już trzeci Sukces Skalmex Akademii Nowe Skalmierzyce.

Zacięta rywalizacja na boisku– Sukces Skalmex Akademii

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęły drużyny z Opatówka i Gołuchowa. Choć Opatówek stanął do walki z determinacją, to drużyna Gołuchowa okazała się silniejsza, wygrywając 10:2. Jednak to Skalmex Akademia Nowe Skalmierzyce zdobyła główną nagrodę i puchar za pierwsze miejsce w turnieju. Ich dominacja w regionie południowej Wielkopolski jest niekwestionowana, a to już trzecie z rzędu zwycięstwo w Cyklu Turniejów Piłki Ręcznej dzieci.

Drużyna Skalmex Akademii imponuje nie tylko wynikami, ale także poziomem umiejętności i determinacją na boisku. Tymczasem, każdy mecz to dla nich szansa do pokazania swojego zaangażowania i dążenia do celu. Tym samym, są wzorem dla innych młodych zawodników i udowadniają, że ciężka praca przynosi efekty.

Turniej jako okazja do rozwoju talentów

Ponadto, Turniej był doskonałą okazją do wykazania się umiejętnościami i talentami młodych graczy piłki ręcznej. Każda drużyna walczyła z determinacją o tytuł najlepszej drużyny. Młodzi zawodnicy prezentowali nie tylko chęć walki, ale także imponujące umiejętności techniczne i taktyczne. Rodziny i kibice dopingowali swoje zespoły, tworząc wspaniałą atmosferę i dodając emocji do zawodów. Takie wydarzenia nie tylko promują zdrowy styl życia i sport wśród dzieci, ale także integrują lokalną społeczność.

Inspirujące wystąpienie pani Iwony Niedźwiedź

Na turnieju pojawiła się także pani Iwona Niedźwiedź, jedna z legend reprezentacji polskiej piłki ręcznej kobiet. Jej 197 meczów w biało-czerwonych barwach to dowód na niezwykłą karierę. Podczas spotkania wygłosiła motywacyjne przemówienie do młodych zawodników, podkreślając rolę odwagi w sporcie, szczególnie dla młodych dziewcząt rywalizujących z chłopcami.

Co więcej, Pani Iwona podkreśliła, że uczestnicy turnieju są wzorem dla innych młodych sportowców w całym kraju i mają obowiązek utrzymywania wysokich standardów piłki ręcznej w Polsce. Oczywiście, jej słowa były inspiracją dla wszystkich obecnych na turnieju.

Podsumowanie i wyróżnienia

Wyniki dzisiejszego turnieju prezentowały się następująco:

 • Opatówek vs Gołuchów 2:10
 • 3D Smart KPR Szczypiorno Kalisz vs SPR Gorzyce Wielkie 8:13
 • Skalmex Akademia Nowe Skalmierzyce vs Opatówek 10:5
 • Gołuchów vs 3D Smart KPR Szczypiorno Kalisz 11:6
 • SPR Gorzyce Wielkie vs Skalmex Akademia Nowe Skalmierzyce 5:11
 • Opatówek vs 3D Smart KPR Szczypiorno Kalisz 11:5
 • Gołuchów vs SPR Gorzyce Wielkie 7:11
 • 3D Smart KPR Szczypiorno Kalisz vs Skalmex Akademia Nowe Skalmierzyce 8:16
 • SPR Gorzyce Wielkie vs Opatówek 5:7
 • Skalmex Akademia Nowe Skalmierzyce vs Gołuchów 12:7
Wyróżnienia przypadły:
 • Najlepszy zawodnik: Ksawery Kubiak z Skalmex Akademii Nowe Skalmierzyce
 • Najlepszy bramkarz: Adrian Ziemniak z Opatówka
 • Najlepsza zawodniczka: Gabriela Szaranek z Gołuchów

Na zakończenie, Puchary zostały wręczone przez sekretarza Burmistrza Miasta i Gminy Opatówek, dyrektora Szkoły im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku oraz panią Iwonę Niedźwiedź.

Podsumowując, Turniej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Opatówek to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także promocja zdrowego stylu życia i inspiracja dla młodych talentów piłki ręcznej. Ponadto, młodzi zawodnicy i zawodniczki pokazali, że są przyszłością tej dyscypliny sportowej w Polsce, i mamy nadzieję, że ich pasja będzie nadal rozwijać się w kolejnych latach.

« of 2 »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *