Kolejny sukces naszej Akademii

Drugi turniej i drugi komplet zwycięstw dla Skalmex Akademii Klubu Piłki Ręcznej „Szczypiorno” Kalisz. Nasi młodzi piłkarze ręczni doskonale rozpoczęli rozgrywki w ramach Wielkopolskiej Ligi Dzieci Chłopców 2010 i młodsi.

Drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Kobusińskiego walczy w drugiej rundzie o mistrzostwo Wielkopolski w piłce ręcznej. Przypomnijmy, że podczas pierwszego turnieju rozgrywanego w Buku drużyna Skalmex Akademii rywalizowała z zespołami z WKS Grunwald Poznań, SPR Włoszakowice i UKS Spartakus Buk. Młodzi szczypiorniści odnieśli komplet zwycięstw. W piątek, 3 marca odbył się drugi turniej, którego gospodarzem był zespół SPR Włoszakowice. I tym razem Skalmex Akademia odniosła trzy wygrane!

Chłopcy z naszej Akademii jechali pewnie po zwycięstwo. Zagrali znakomite mecze i wracają z kolejnymi 39 zdobytymi bramkami. Ekipie rywali nie można odmówić walki. Jednak to nasz zespół zagrał znakomicie. Do rozgrywek przygotowywali się od dawna. Wszyscy zawodnicy wykonali niesamowitą pracę. Jesteśmy niezmiernie dumni, że mamy taką grupę piłkarzy ręcznych w naszej Akademii – pełnych zaangażowania na treningach i w tracie rozgrywek. Zdecydowanie zasłużyli na to zwycięstwo!

II Tura o mistrzostwo Wielkopolski – turniej we Włoszakowicach – wyniki:

Skalmex Akademia – SPR Włoszakowice 15:12

Skalmex Akademia – UKS Spartakus Buk 12:8

Skalmex Akademia – WKS Grunwald 12:8

Skalmex Akademia Klubu Piłki Ręcznej „Szczypiorno” Kalisz wystąpiła w składzie: Wojciech Dynowski, Jan Cieślak, Aleksander Iskierka, Wiktor Knera. Jędrzej Komorowski. Bartosz Kopras, Ksawery Kubiak, Marcin Lisiak, Wiktor Narczyński, Ksawery Pawlak, Filip Sroka, Kamil Sipka, Oliwier Widyński, Wojciech Zieliński, Damian Olszewski, Oliwier Pluciński.

Relacja z wydarzenia na naszym Facebooku ➡

Zobacz tabelę grupy 11 na oficjalnej stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce ➡

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *