Kolejne ważne decyzje zarządu KPR Szczypiorno Kalisz

We wtorek 28 marca br. odbyło się ważne posiedzenie zarządu KPR Szczypiorno Kalisz, podczas którego podjęto wiele istotnych decyzji dotyczących najbliższej działalności klubu.

Jedną z najważniejszych uchwał, jakie podjęto, było zorganizowanie Cyklu Turniejów Piłki Ręcznej Dzieci z Terenu Wielkopolski Południowej 2023r. Celem tego wydarzenia jest nie tylko promowanie aktywności sportowej wśród dzieci, ale również integracja środowisk związanych z piłką ręczną w Regionie Wielkopolski Południowej poprzez sport. Turniej skupi drużyny z Gorzyc Wielkich, Gołuchowa, Opatówka, Kalisza oraz Skalmex Akademia Nowe Skalmierzyce i odbędzie się w terminie od 22.04.2023 do 03.06.2023r. Szczegóły dotyczące cyklu turniejów oraz regulaminu zostaną podane w najbliższym czasie.

Kolejną ważną decyzją było upoważnienie wiceprezesa pana Stanisława Kubiaka do wystąpienia do Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej w Poznaniu z deklaracją możliwości organizacji turnieju finałowego rozgrywek dzieci w ramach Wielkopolskiej Ligii dzieci w sezonie 2022/2023 w Kaliszu w dniu 13 maja br. Jest to ważna inicjatywa, która pozwoli na promowanie sportu wśród dzieci oraz zwiększenie zainteresowania piłką ręczną w regionie.

Co więcej, zarząd podejmie próbę organizacji drużyny, która pojedzie na Mistrzostwa Polski Masters 2023 w piłce ręcznej w Bartoszycach. jest to szczególne wydarzenie dla klubu KPR Szczypiorno Kalisz, gdyż w ciągu ostatnich lat to właśnie nasz klub był organizatorem Mistrzostw Polski Masters w piłce ręcznej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych dla osób powyżej 45 roku życia w Polsce. To czas, w którym zawodnicy mają okazję pokazać swoje umiejętności, zyskać nowe doświadczenie i przeżyć sportowe emocje na najwyższym poziomie. Dlatego też, zarząd postanowił podjąć próbę organizacji drużyny, która wzięłaby udział w tym prestiżowym turnieju.

Do wzięcia udziału w mistrzostwach zachęcamy wszystkich chętnych oraz byłych zawodników, którzy spełniają kwalifikacje do grup 45+ oraz 50+. Zgłoszenia prosimy kierować do wiceprezesa Stanisława Kubiaka oraz prezesa Jarosława Łuczaka.

W związku z tym, że klub chce rozwijać się dalej, podjęto decyzję o zgłoszeniu 3 drużyn do rozgrywek ZPRP w sezonie 2023/2024. Pierwszą drużyną, która zostanie zgłoszona do rozgrywek młodzieżowych , będzie drużyna dziewcząt 3D Smart KPR Szczypiorno Kalisz. To zespół, który składa się z młodych zawodniczek, które regularnie trenują w klubie. Drugą drużyną zgłoszoną do rozgrywek młodzieżowych będzie drużyna chłopców Skalmex Akademia Nowe Skalmierzyce. To zespół, składający się z młodych zawodników, którzy uczą się i rozwijają swoje umiejętności pod okiem doświadczonego trenera Łukasza Kobusińskiego. Drużyna ta ma za sobą już wiele zwycięstw w różnych turniejach. Zawodnicy są bardzo zaangażowani w swoją pracę, co jest kluczowe w osiągnięciu sukcesów. Trzecią drużyną zgłoszoną do rozgrywek dzieci będzie drużyna KPR Szczypiorno Kalisz. To zespół składający się z młodych zawodników, którzy regularnie trenują i biorą udział w turniejach. Ich umiejętności rozwijają się w szybkim tempie, co daje nadzieję na osiągnięcie dobrych wyników w nadchodzącym sezonie. Drużyna ta jest świetnym przykładem na to, że w klubie KPR Szczypiorno Kalisz młodzież jest priorytetem.

Dla najmłodszych zawodników klubu KPR Szczypiorno Kalisz zostanie zorganizowany obóz sportowy w terminie od 24.08.2023 do 31.08.2023r. Obóz odbędzie się w pięknej miejscowości Pieczyska, położonej nad Zalewem Koronowskim, w komfortowym Ośrodku Wypoczynkowym “Polonez”. To doskonała okazja dla dzieci, do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i zacieśnianiu więzi w drużynie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *